Cyklotrasa: Teplý Vrch – Potok – Slizké

Trasa: Teplý Vrch – Hrušovo – Potok - Slizké – Teplý Vrch

Cyklotrasa: Teplý Vrch - Potok slizké

Táto trasa patrí medzi najkrajšie, ale aj najťažšie v okolí. Prevedie vás od vodnej nádrže Teplý Vrch k Aluvíniu Blhu, cez Lipovec, Slizké a Budikovany späť na Teplý Vrch.  Tento okruh neodporúčame pre rodiny s deťmi. Cestu do Drienčan si môžete spríjemniť cez Malú oboru.

V Drienčanoch vás čakajú slnečné hodiny, bludisko, fara a pomník Pavla Emanuela Dobšinského. Z Drienčan pokračujete popri rieke Blh až do Hrušova, kde sa môžete pristaviť pri zrekonštruovanej makete pece na pálenie vápna a taktiež si tu môžete pozrieť drevenú zvonicu z polovice 19. storočia.

Najkrajší úsek trasy vás čaká medzi Hrušovom a Potokom – Aluvínium Blhu. Krajina ako z iného sveta. Po brehoch rieky Blh sa rozrastajú tisíce papradí, pri ktorých máte pocit, že ste sa ocitli v dobe dinosaurov. Paprade druhu Perovník pštrosí tu dorastajú až do výšky 1,5 m.

Krátke video si môžete pozrieť v tomto odkaze.

Cyklotrasa z Potoka na Lipovec nie je dobre označená. Vedie náročnou kopcovitou lesnou cestou, ktorou sa dostanete k pozostatkom vleku na Lipovci. Na vrchole kopca si užijete krásne výhľady a potom vás čaká už len zjazd po asfaltovej ceste lesným prostredím späť na Teplý Vrch.

Cesta z Lipovca - Vidis sro

Hrusovo Zvonica 1 - Vidis sro

Hrusovo Potok - Vidis sro

Lipovec - Vidis sro

Potok pamatnik - Vidis sro

Studnicka pri ceste Lipovec - Vidis sro